  • TCA1A335M8R
TCA1A335M8R
advertisement
Manufacturer No:
TCA1A335M8R
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-TCA1A335M8R
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
Description:
3.3μF ±20% 4.9Ohm 2-Termination Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 1665
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TCA1A335M8R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TC
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.9Ohm
  • Tan Delta
    0.08
  • Manufacturer Size Code
    A
  • Height
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.071 1.80mm
  • Length
    3.2mm