  • TC7SZ32FE,LJ(CT
TC7SZ32FE,LJ(CT
advertisement
Manufacturer No:
TC7SZ32FE,LJ(CT
HK JDW NO:
830-TC7SZ32FE,LJ(CT
Package:
SOT-553
Datasheet:
TC7SZ32FE,LJ(CT
Description:
4.3 ns ns Gates & Inverters Surface Mount Surface Mount 1.65V~5.5V V 2μA μA
Purchasing and Inquiry
TC7SZ32FE,LJ(CT Overview
The part comes in SOT-553 packaging, which makes it convenient to ship overseas. In order to provide high reliability, an advanced packaging method Tape & Reel (TR) is used. OR Gate logic governs its operation. A voltage of 1.65V~5.5V is needed to ensure full function of the part. Operating temperature extended to -40°C~85°C. Mounted in Surface Mount. Current output is 32mA 32mA in both the high and low states. It comes from the TC7SZ series. In total, there are 5 terminations. 1 functions in the part enhance the user experience significantly. There is a chip in this package that is a part of LVC/LCX/Z. The logic device can be mounted on the Surface Mount axis and is used in a wide range of applications. There are 2 inputs on this part. Quiescent parts carry 2μA current. A total of 1 circuits make up this device. In this case, Vsup reaches its maximum value.
TC7SZ32FE,LJ(CT Features
OR Gate Logic Type
Operating Temperature: -40°C~85°C
LVC/LCX/Z Family
Quiescent Current: 2μA
TC7SZ32FE,LJ(CT Applications
  • Small ground power station
  • Home theater
  • Overvoltage and undervoltage protection
  • Mobile caravan
  • Electric shaver
  • Solar energy generation
  • Washing machine
  • Roof distributed power station
  • Hair dryer
  • Massager
Step5Bar-code shipping tag
TC7SZ32FE,LJ(CT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-553
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    TC7SZ
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • Technology
    CMOS
  • Voltage - Supply
    1.65V~5.5V
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F5
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    5.5V
  • Number of Circuits
    1
  • Propagation Delay
    4.3 ns
  • Quiescent Current
    2μA
  • Family
    LVC/LCX/Z
  • Logic Function
    OR
  • Number of Inputs
    2
  • Current - Output High, Low
    32mA 32mA
  • Logic Type
    OR Gate
  • Max Propagation Delay @ V, Max CL
    4.3ns @ 5V, 50pF
  • Height Seated (Max)
    0.6mm