  • TC124-FR-0711R3L
TC124-FR-0711R3L
advertisement
Manufacturer No:
TC124-FR-0711R3L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-TC124-FR-0711R3L
Package:
0804, Concave, Long Side Terminals
Datasheet:
TC124-FR-0711R3L
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TC124-FR-0711R3L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    TC124
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.039W 2.00mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    11.3Ohm
  • Applications
    DDRAM, SDRAM
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    62.5mW
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.50mm