  • TBL004V-508-08BE-2GY
TBL004V-508-08BE-2GY
advertisement
Manufacturer No:
TBL004V-508-08BE-2GY
HK JDW NO:
207-TBL004V-508-08BE-2GY
Purchasing and Inquiry
TBL004V-508-08BE-2GY Overview
TBL004V-508-08BE-2GY Features
TBL004V-508 series
TBL004V-508-08BE-2GY Applications
There are a lot of CUI Devices TBL004V-508-08BE-2GY Terminal Blocks applications.
  • Instrumentation
  • Anywhere power is distributed
  • Telecommunications
  • Embedded systems
  • Refrigeration control
  • Variable speed/frequency drivers
  • Industrial Automation
  • Communication
  • Data Technology
  • Military Technology
Step5Bar-code shipping tag
TBL004V-508-08BE-2GY
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Series
    TBL004V-508
  • Feature
    Interlocking (Side), Push Button Actuated
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    14-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Current
    10A