  • TB008A-508-08BE
TB008A-508-08BE
advertisement
Manufacturer No:
TB008A-508-08BE
Manufacturer:
CUI Devices
HK JDW NO:
207-TB008A-508-08BE
Package:
Datasheet:
TB008A-508-08BE
Description:
0.200 5.08mm Blue Bulk Polyamide (PA66), Nylon 6/6 Through Hole 45° (135°) Angle with Board Screw - Rising Cage Clamp 1 Levels 12-24 AWG TB008A-508
Quantity:
In Stock : 1116
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TB008A-508-08BE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Housing Material
    Polyamide (PA66), Nylon 6/6
  • Contact Material - Plating
    Copper Alloy - Tin Plated
  • Clamp Material - Plating
    Copper Alloy - Nickel Plated
  • Screw Material - Plating
    Steel - Zinc Plated
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TB008A-508
  • Feature
    Interlocking (Side)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Color
    Blue
  • Pitch
    0.200 5.08mm
  • Wire Gauge
    12-24 AWG
  • Voltage
    300V
  • Number of Levels
    1
  • Current
    16A
  • Torque - Screw
    0.5 Nm (4.4 Lb-In)