  • TBJD337M010CBSB0000
TBJD337M010CBSB0000
advertisement
Manufacturer No:
TBJD337M010CBSB0000
HK JDW NO:
66-TBJD337M010CBSB0000
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
330μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 150mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.033mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
TBJD337M010CBSB0000
  • Capacitance
    330μF
  • Depth
    4.3mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    150mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.033mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Tolerance
    20%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C