  • TBJD336K016CRSB0824
TBJD336K016CRSB0824
advertisement
Manufacturer No:
TBJD336K016CRSB0824
HK JDW NO:
66-TBJD336K016CRSB0824
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0053mA Tape & Reel (TR) Molded
Step5Bar-code shipping tag
TBJD336K016CRSB0824
    30 Weeks
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Leakage Current
    0.0053mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.9mm
  • Length
    7.3mm