  • TBJD156K025CBSB0024
TBJD156K025CBSB0024
advertisement
Manufacturer No:
TBJD156K025CBSB0024
HK JDW NO:
66-TBJD156K025CBSB0024
Description:
15μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.0038mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJD156K025CBSB0024
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Packaging
    Bulk
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.0038mA
  • Ripple Current
    150mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    1000 mΩ
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm