  • TBJC336K016LBSB0923
TBJC336K016LBSB0923
advertisement
Manufacturer No:
TBJC336K016LBSB0923
HK JDW NO:
66-TBJC336K016LBSB0923
Description:
33μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0053mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TBJC336K016LBSB0923
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Size Code
    2412
  • Leakage Current
    0.0053mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    100 mΩ
  • Height
    2.6mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm