  • TBJC107K010LBSB0000
TBJC107K010LBSB0000
advertisement
Manufacturer No:
TBJC107K010LBSB0000
HK JDW NO:
66-TBJC107K010LBSB0000
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
100μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 75mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.01mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
TBJC107K010LBSB0000
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100μF
  • Depth
    3.2mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Reference Standard
    MIL-PRF-55365/8
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    75mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Size Code
    2412
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    2.6mm
  • Length
    6mm