  • TAZX226K025LBSZ0800
TAZX226K025LBSZ0800
advertisement
Manufacturer No:
TAZX226K025LBSZ0800
HK JDW NO:
66-TAZX226K025LBSZ0800
Package:
Datasheet:
Description:
22μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.006mA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TAZX226K025LBSZ0800
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    TAZ(25V,K TOL,B)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Size Code
    2721
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    2.74mm
  • Length
    6.93mm
  • Width
    5.41mm