  • TAZR474K010CBSB0900
TAZR474K010CBSB0900
advertisement
Manufacturer No:
TAZR474K010CBSB0900
HK JDW NO:
66-TAZR474K010CBSB0900
Package:
R
Datasheet:
Description:
470nF 2-Termination TANTALUM 0.001mA Bulk R
Step5Bar-code shipping tag
TAZR474K010CBSB0900
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    R
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Weight
    10mg
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Size Code
    0805
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    10mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    50000 mΩ
  • Length
    2.05mm
  • Width
    1.3mm