  • TAZH476K020CBLC0924
TAZH476K020CBLC0924
advertisement
Manufacturer No:
TAZH476K020CBLC0924
HK JDW NO:
66-TAZH476K020CBLC0924
Package:
H
Datasheet:
Description:
47μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.01mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH476K020CBLC0924
  • Package / Case
    H
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e4
    EAR99
  • Terminal Finish
    Gold (Au)
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.01mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    900 mΩ
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm