  • TAZH475M050CRSC0H00
TAZH475M050CRSC0H00
advertisement
Manufacturer No:
TAZH475M050CRSC0H00
HK JDW NO:
66-TAZH475M050CRSC0H00
Package:
H
Description:
4.7μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.003mA Tape & Reel (TR) H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH475M050CRSC0H00
  • Package / Case
    H
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    1500 mΩ
  • Length
    7.24mm
  • Width
    3.81mm