  • TAZH475M050CBSZ0000
TAZH475M050CBSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZH475M050CBSZ0000
HK JDW NO:
66-TAZH475M050CBSZ0000
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
4.7μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.5Ohm 2-Termination Polar TANTALUM 0.003mA Bulk Molded
Step5Bar-code shipping tag
TAZH475M050CBSZ0000
  • Package / Case
    Molded
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.81mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    130mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm