  • TAZH475K050LBSZ0800
TAZH475K050LBSZ0800
advertisement
Manufacturer No:
TAZH475K050LBSZ0800
HK JDW NO:
66-TAZH475K050LBSZ0800
Package:
H
Datasheet:
Description:
4.7μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 500mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.003mA Bulk H
Step5Bar-code shipping tag
TAZH475K050LBSZ0800
    8 Weeks
  • Package / Case
    H
    TANTALUM
  • Weight
    335mg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.81mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.003mA
  • Ripple Current
    220mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm