  • TAZH226J020CBSZ0045
TAZH226J020CBSZ0045
advertisement
Manufacturer No:
TAZH226J020CBSZ0045
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-TAZH226J020CBSZ0045
Package:
H
Datasheet:
Description:
22μF 5% 125°C-Max -55°C-Min 900mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.004mA Bulk H
Quantity:
In Stock : 5967
Step5Bar-code shipping tag
TAZH226J020CBSZ0045
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Package / Case
    H
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM
  • Weight
    335mg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Depth
    3.81mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    900mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2915
  • Leakage Current
    0.004mA
  • Ripple Current
    160mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.79mm
  • Length
    7.24mm