  • TAZG335K050CRSB0800
TAZG335K050CRSB0800
advertisement
Manufacturer No:
TAZG335K050CRSB0800
HK JDW NO:
66-TAZG335K050CRSB0800
Package:
Datasheet:
Description:
3.3μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.002mA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAZG335K050CRSB0800
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2611
  • Leakage Current
    0.002mA
  • Ripple Current
    100mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    2000 mΩ
  • Height
    2.79mm
  • Length
    6.73mm
  • Width
    2.79mm