  • TAZG226K025CBSZ0000
TAZG226K025CBSZ0000
advertisement
Manufacturer No:
TAZG226K025CBSZ0000
HK JDW NO:
66-TAZG226K025CBSZ0000
Package:
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.4Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM 6μA Bulk
Step5Bar-code shipping tag
TAZG226K025CBSZ0000
    TANTALUM
  • Weight
    205mg
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - fused
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    2.79mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    6728
  • Case Code (Imperial)
    2611
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.4Ohm
  • Leakage Current
    6μA
  • Ripple Current
    300mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    2.8mm
  • Length
    6.73mm
  • Width
    2.79mm