  • TAZF336K015CBSZ0800
TAZF336K015CBSZ0800
advertisement
Manufacturer No:
TAZF336K015CBSZ0800
HK JDW NO:
66-TAZF336K015CBSZ0800
Description:
33μF 2-Termination POLARIZED TANTALUM 0.005mA Bulk
Quantity:
In Stock : 177
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TAZF336K015CBSZ0800
    J BEND
  • Mounting Feature
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb) - hot dipped
  • Additional Feature
    ESR AND RIPPLE CURRENT IS MEASURED AT 100KHZ
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    15V
  • Leakage Current
    0.005mA
  • Ripple Current
    70mA
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • ESR
    3000 mΩ
  • Height
    1.78mm
  • Length
    5.59mm
  • Width
    3.43mm