  • TAZD106K010LBSB0024
TAZD106K010LBSB0024
advertisement
Manufacturer No:
TAZD106K010LBSB0024
HK JDW NO:
66-TAZD106K010LBSB0024
Package:
D
Datasheet:
Description:
10μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 1.3Ohm 2-Termination TANTALUM 0.001mA Bulk D
Step5Bar-code shipping tag
TAZD106K010LBSB0024
    8 Weeks
  • Package / Case
    D
    TANTALUM
  • Weight
    45mg
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    2.54mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.3Ohm
  • Leakage Current
    0.001mA
  • Ripple Current
    100mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    1.27mm
  • Length
    3.81mm