  • TAP686M025CRW
TAP686M025CRW
advertisement
Manufacturer No:
TAP686M025CRW
HK JDW NO:
66-TAP686M025CRW
Datasheet:
Description:
68μF ±20% 800mOhm 2-Termination POLARIZED Tantalum 13.6μA Tape & Reel (TR) Radial
Step5Bar-code shipping tag
TAP686M025CRW
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • HTS Code
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    13.6μA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    N
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    9mm
  • Width
    9mm