  • TAP226M025SCS
TAP226M025SCS
advertisement
Manufacturer No:
TAP226M025SCS
HK JDW NO:
66-TAP226M025SCS
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22μF ±20% 1.5Ohm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 4.4μA Bulk Radial
Quantity:
In Stock : 976
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
TAP226M025SCS
    13 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
    WIRE
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    TAP
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Conformal Coated
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5Ohm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 85°C
  • Leakage Current
    4.4μA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Manufacturer Size Code
    H
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Length
    7mm
  • Width
    7mm