  • TAJE226K035H
TAJE226K035H
advertisement
Manufacturer No:
TAJE226K035H
HK JDW NO:
66-TAJE226K035H
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TAJE226K035H
Description:
22μF ±10% 500mOhm 2-Termination TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0077mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
TAJE226K035H
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Series
    TAJ
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    no
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Leakage Current
    0.0077mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    E
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm