  • TAJE156K050KNJ
TAJE156K050KNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJE156K050KNJ
HK JDW NO:
66-TAJE156K050KNJ
Package:
2917
Datasheet:
Description:
15μF 10% 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0075mA Tape & Reel (TR) 2917
Step5Bar-code shipping tag
TAJE156K050KNJ
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Package / Case
    2917
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0075mA
  • Tan Delta
    0.06
  • ESR
    600 mΩ
  • Height
    4.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm