  • TAJB225K035SNJ
TAJB225K035SNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJB225K035SNJ
HK JDW NO:
66-TAJB225K035SNJ
Package:
Datasheet:
TAJB225K035SNJ
Description:
2.2μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 4.2Ohm 2-Termination POLARIZED Tantalum 800nA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAJB225K035SNJ
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    2.8mm
  • Case Code (Metric)
    3528
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    4.2Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
  • Leakage Current
    800nA
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.1mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm