  • TAJA336M010SNJ
TAJA336M010SNJ
advertisement
Manufacturer No:
TAJA336M010SNJ
HK JDW NO:
66-TAJA336M010SNJ
Package:
Datasheet:
TAJA336M010SNJ
Description:
33μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 1.7Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 3.3μA Tape & Reel (TR)
Step5Bar-code shipping tag
TAJA336M010SNJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Reference Standard
    CECC30801-005
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.7Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    3.3μA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
  • Tolerance
    20%