  • TAJA334M035R
TAJA334M035R
advertisement
Manufacturer No:
TAJA334M035R
HK JDW NO:
66-TAJA334M035R
Package:
1206
Datasheet:
TAJA334M035R
Description:
330nF 20% 15Ohm 2-Termination POLARIZED Tantalum 0.0005mA Tape & Reel (TR) 1206
Step5Bar-code shipping tag
TAJA334M035R
  • Package / Case
    1206
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0005mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Height
    1.6mm
  • Width
    1.6mm