  • TA025PW82R0JE
TA025PW82R0JE
advertisement
Manufacturer No:
TA025PW82R0JE
Manufacturer:
Ohmite
HK JDW NO:
547-TA025PW82R0JE
Package:
Radial
Datasheet:
TA025PW82R0JE
Description:
Through Hole 82Ohm, Thick Film,
Quantity:
In Stock : 37
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
TA025PW82R0JE
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~180°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Power Chip® TA
  • Size / Dimension
    2.220Lx0.240W 56.39mmx6.10mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    82Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    25W
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Terminal Pitch
    48.3mm
  • Height
    30.2006mm
  • Height Seated (Max)
    1.189 30.21mm