  • T73XW501KT20
T73XW501KT20
advertisement
Manufacturer No:
T73XW501KT20
HK JDW NO:
875-T73XW501KT20
Package:
Datasheet:
T73XW501KT20
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4SQ H/ADJ 500
Step5Bar-code shipping tag
T73XW501KT20
  • Tolerance
    20%
  • Resistance
    500Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Power Rating
    500mW