  • T73XH202KT20
T73XH202KT20
advertisement
Manufacturer No:
T73XH202KT20
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-T73XH202KT20
Package:
Datasheet:
T73XH202KT20
Description:
Trimmer Resistors - Through Hole 1/4"SQ H/ADJ 2K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T73XH202KT20
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    Pin
  • Temperature Coefficient
    70 ppm/°C
  • Resistance
    2kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Cermet
  • Voltage - Rated
    250V
  • Power Rating
    500mW
  • Taper
    Linear
  • Height
    4.699mm
  • Length
    6.985mm
  • Width
    6.604mm