  • T68-2C-120-90-0.05
T68-2C-120-90-0.05
advertisement
Manufacturer No:
T68-2C-120-90-0.05
Manufacturer:
t-Global Technology
HK JDW NO:
788-T68-2C-120-90-0.05
Package:
Description:
THERM PAD 120MMX90MM W/ADH GRAY
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
T68-2C-120-90-0.05
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Material
    Graphite
  • Shape
    Rectangular
  • Series
    T68
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Graphite-Pad, Sheet
  • Color
    Gray
  • Shelf Life
    12 Months
  • Adhesive
    Adhesive - One Side
  • Shelf Life Start
    Date of Purchase
  • Backing, Carrier
    Polyethylene-Terephthalate (PET)
  • Outline
    120.00mm x 90.00mm
  • Thermal Conductivity
    5.0W/m-K
  • Thickness
    0.0020 0.051mm