  • T543X476M035AHW060
T543X476M035AHW060
advertisement
Manufacturer No:
T543X476M035AHW060
HK JDW NO:
417-T543X476M035AHW060
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
47μF 20% 105°C-Max -55°C-Min 60mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (SOLID POLYMER) Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T543X476M035AHW060
  • Package / Case
    Molded
  • Dielectric Material
    TANTALUM (SOLID POLYMER)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR, Plastic, 7 Inch
  • Depth
    4.3mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    60mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Size Code
    2917
  • Height
    4mm
  • Length
    7.3mm