  • T541X687M004AT8705
T541X687M004AT8705
advertisement
Manufacturer No:
T541X687M004AT8705
HK JDW NO:
417-T541X687M004AT8705
Purchasing and Inquiry
T541X687M004AT8705 Overview
ESR (Equivalent Series Resistance) must remain at 12mOhm @ 100kHz to ensure high efficiency.A 680μF capacitance is used to operate it.Voltage - Rated AC is -55°C~125°CV.High efficiency is possible because of the voltage - Rated at 4V.In addition to its 0.169 4.30mm°C maximum seated height, it is capable of providing stable operation.
T541X687M004AT8705 Features
a 12mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 680μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 4V
T541X687M004AT8705 Applications
There are a lot of KEMET T541X687M004AT8705 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T541X687M004AT8705
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    680μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    12mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Ratings
    COTS
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%