  • T540D337M004AH6710
T540D337M004AH6710
advertisement
Manufacturer No:
T540D337M004AH6710
HK JDW NO:
417-T540D337M004AH6710
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
330μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 25mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (SOLID POLYMER) 0.132mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T540D337M004AH6710
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    TANTALUM (SOLID POLYMER)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e0
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC/PUNCHED, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Size Code
    2917
  • Leakage Current
    0.132mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    2.8mm
  • Length
    7.3mm