  • T540B226M010BH86107280
T540B226M010BH86107280
advertisement
Manufacturer No:
T540B226M010BH86107280
HK JDW NO:
417-T540B226M010BH86107280
Purchasing and Inquiry
T540B226M010BH86107280 Overview
A high standard of efficiency requires a 80mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance).The capacitance is 22μF when it operates.Voltage - Rated AC is -55°C~125°CV.The voltage - Rated of 10V allows for high efficiency.In addition to its 0.083 2.10mm°C maximum seated height, it is capable of providing stable operation.
T540B226M010BH86107280 Features
a 80mOhm @ 100kHz ESR (Equivalent Series Resistance)
with a capacitance of 22μF
an AC voltage of -55°C~125°C
the voltage rating of 10V
T540B226M010BH86107280 Applications
There are a lot of KEMET T540B226M010BH86107280 applications of tantalum polymer capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
T540B226M010BH86107280
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    10V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80mOhm @ 100kHz
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 125°C
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm