  • T521V476M016ATE080
T521V476M016ATE080
advertisement
Manufacturer No:
T521V476M016ATE080
HK JDW NO:
417-T521V476M016ATE080
Package:
Datasheet:
Description:
47μF 20% 105°C-Max -55°C-Min 80mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (SOLID POLYMER) 0.0752mA Cut Tape
Step5Bar-code shipping tag
T521V476M016ATE080
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    TANTALUM (SOLID POLYMER)
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0752mA
  • Ripple Current
    1500mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Height
    1.9mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm