  • T520C227M004ATE045
T520C227M004ATE045
advertisement
Manufacturer No:
T520C227M004ATE045
HK JDW NO:
417-T520C227M004ATE045
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
220μF 20% 105°C-Max -55°C-Min 45mOhm 2-Termination Polar Tantalum 0.088mA Cut Tape Molded
Step5Bar-code shipping tag
T520C227M004ATE045
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED/PUNCHED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Case Code (Metric)
    6032
  • Case Code (Imperial)
    2312
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    45mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Leakage Current
    0.088mA
  • Ripple Current
    1900mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    2.8mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm