  • T510X687K004AT
T510X687K004AT
advertisement
Manufacturer No:
T510X687K004AT
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T510X687K004AT
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T510X687K004AT
Description:
680μF ±10% 30mOhm 2-Termination POLARIZED Tantalum Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Quantity:
In Stock : 3612
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T510X687K004AT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Tantalum
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T510
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Resistance
    30mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7/13 INCH
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    X
  • Height
    4.3mm
  • Height Seated (Max)
    0.169 4.30mm