  • T502D685M035AG6310
T502D685M035AG6310
advertisement
Manufacturer No:
T502D685M035AG6310
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T502D685M035AG6310
Package:
2917 (7343 Metric)
Description:
6.8μF ±20% 1.8Ohm 2-Termination Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T502D685M035AG6310
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~230°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    6.8μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.8Ohm
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm