  • T502B106M016AG63107280
T502B106M016AG63107280
advertisement
Manufacturer No:
T502B106M016AG63107280
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-T502B106M016AG63107280
Package:
1411 (3528 Metric)
Description:
10μF ±20% 2.8Ohm Tape & Reel (TR) 1411 (3528 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T502B106M016AG63107280
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~230°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.138Lx0.110W 3.50mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    General Purpose
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    10μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.8Ohm
  • Manufacturer Size Code
    B
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm