  • T496D336M016AS
T496D336M016AS
advertisement
Manufacturer No:
T496D336M016AS
HK JDW NO:
417-T496D336M016AS
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
T496D336M016AS
Description:
33μF ±20% 1Ohm 2-Termination 0.0053mA Tape & Reel (TR) 2917 (7343 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
T496D336M016AS
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1Ohm
  • Leakage Current
    0.0053mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Manufacturer Size Code
    D
  • Height Seated (Max)
    0.122 3.10mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Mount
  • Package / Case
    2917 (7343 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    T496
  • Published
  • Size / Dimension
    0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
  • Tolerance
    ±20%