  • T496D336K010ATE400
T496D336K010ATE400
advertisement
Manufacturer No:
T496D336K010ATE400
HK JDW NO:
417-T496D336K010ATE400
Package:
Molded
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 400mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0033mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T496D336K010ATE400
  • Ripple Current
    551mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    3.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Molded
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2011
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    400mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.0033mA