  • T496D157K004AHE800
T496D157K004AHE800
advertisement
Manufacturer No:
T496D157K004AHE800
HK JDW NO:
417-T496D157K004AHE800
Package:
Datasheet:
Description:
150μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 800mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.006mA
Step5Bar-code shipping tag
T496D157K004AHE800
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    800mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    4V
  • Leakage Current
    0.006mA
  • Ripple Current
    173.2mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Dissipation Factor
    8 %
  • Height
    3.1mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm