  • T496C336K006AHE600
T496C336K006AHE600
advertisement
Manufacturer No:
T496C336K006AHE600
HK JDW NO:
417-T496C336K006AHE600
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 600mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0021mA
Step5Bar-code shipping tag
T496C336K006AHE600
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn90Pb10)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    600mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Size Code
  • Leakage Current
    0.0021mA
  • Ripple Current
    171.2mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Height
    2.8mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm