  • T496C335K025ATE2K5
T496C335K025ATE2K5
advertisement
Manufacturer No:
T496C335K025ATE2K5
HK JDW NO:
417-T496C335K025ATE2K5
Description:
3.3μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 2.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0008mA Tape & Reel
Step5Bar-code shipping tag
T496C335K025ATE2K5
    Select All
  • Leakage Current
    0.0008mA
  • Ripple Current
    189mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.8mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    2.5Ohm