  • T496C226K010ATE500
T496C226K010ATE500
advertisement
Manufacturer No:
T496C226K010ATE500
HK JDW NO:
417-T496C226K010ATE500
Description:
22μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 500mOhm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0022mA Tape & Reel
Quantity:
In Stock : 337
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
T496C226K010ATE500
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    3.2mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    500mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
  • Leakage Current
    0.0022mA
  • Ripple Current
    422mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.8mm
  • Length
    6mm
  • Width
    3.2mm