  • T496B685M010ATE3K5
T496B685M010ATE3K5
advertisement
Manufacturer No:
T496B685M010ATE3K5
HK JDW NO:
417-T496B685M010ATE3K5
Package:
Datasheet:
Description:
6.8μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 3.5Ohm 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0007mA Tape & Reel
Step5Bar-code shipping tag
T496B685M010ATE3K5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Mounting Feature
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    2.8mm
  • Case Code (Imperial)
    1411
  • Capacitor Type
    TANTALUM CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.5Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0007mA
  • Ripple Current
    62.4mA
  • Tan Delta
    0.06
  • Height
    2.1mm
  • Length
    3.5mm
  • Width
    2.8mm