  • T495X476M035AT
T495X476M035AT
advertisement
Manufacturer No:
T495X476M035AT
HK JDW NO:
417-T495X476M035AT
Package:
Datasheet:
Description:
47μF 20% 125°C-Max -55°C-Min 2-Termination POLARIZED TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0165mA
Step5Bar-code shipping tag
T495X476M035AT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    TR
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.0165mA
  • Ripple Current
    667mA
  • Tan Delta
    0.08
  • Height
    4.3mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm