  • T495X336K025AHE200
T495X336K025AHE200
advertisement
Manufacturer No:
T495X336K025AHE200
HK JDW NO:
417-T495X336K025AHE200
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
33μF 10% 125°C-Max -55°C-Min 200mOhm 2-Termination Polar TANTALUM (DRY/SOLID) 0.0083mA Tape & Reel Molded
Step5Bar-code shipping tag
T495X336K025AHE200
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Terminal Shape
    J BEND
    TANTALUM (DRY/SOLID)
  • Weight
    670.01263mg
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    4.3mm
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    200mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    0.0083mA
  • Ripple Current
    363.2mA
  • Tan Delta
    0.04
  • Dissipation Factor
    4 %
  • Height
    4.3mm